“İŞ”te Drama!

Diem Akademi’nin yetişkin eğitimleri için ağırlıklı olarak benimsediği “Drama based Training (Drama temelli eğitim)” metodolojisinin temelleriyle inşa olmuş “İŞ”te Drama eğitimi ,  adından da anlaşılabileceği gibi iş hayatında aktif olan –oyuncu olmayan- profesyonellerin gelişimlerine etki etmek üzere geliştirilmiştir.

Fark Yaratan Sunumlar

İş dünyasında “sınav” nedir? Herhalde bir anket yapılsa ve çalışanlara bu soru sorulsa, büyük çoğunluk “sunum yapmak” cevabını verir. Aslında sunum yapmak bir sınav değil; bilginizi satmak, ikna etmek, etkilemek, takdir görmek için size verilen bir fırsattır. Ama bu fırsatı iyi kullanmak için, bir sınava çalışır gibi çalışmak gerekir.

Konuşmada Hikaye Anlatıcılığı ve Doğaçlama (Storytelling &Improvisation)

Bir çoğumuz zevkle dinlediğimiz hikayelerle büyümüşüzdür. Belki yine bir çoğumuz aynı hikayeleri şimdi kendi çocuklarımıza anlatıyoruz. Edebiyattaki yeri kadar konuşmada da önemli bir yeri var artık hikayelerin günümüzde…

Sıra Dışı Olmak ve Yaratıcılık

İyi bir eğitim, iyi bir kariyer, iyi bir kazanç, iyi bir eş, iyi bir ebeveyn her şeyden önemlisi iyi bir birey olma yolunda ilerlerken “yaratıcılık” hayatımızın nerelerinde elzem? Yaratıcı mı doğulur yoksa yaratıcılık sonradan edinilebilir mi?

Telefonda Etkili İletişim ve Konuşma

İletişim, bir temel yaşam becerisidir. Telefonda iletişim ise yüz yüze olmayan bir iletişim biçimi olmasının dezavantajlarının yanı sıra, işi telefonda müşteri hizmeti vermek olan bireyler sayesinde temsil ettikleri kurumun hizmet anlayışını dışarıya yansıtma ve farklılık yaratabildiği noktada kurumu  bir adım daha ileriye taşıma noktalarını da beraberinde getirir.

Medyayı Doğru Yönetmek

Vaktin kısıtlı, ağızdan çıkan her sözün çok kıymetli olduğu bir ortamda hiçbir şeyi şansa bırakma lüksünüz yoktur. Verdiğiniz tüm bilgiler, tek seferde kolayca anlaşılır ve etki bırakır olmalı. Aynı zamanda ekranda nasıl göründüğünüz, duruşunuz, beden kullanımınız, diksiyonunuz hepsi sizin ve kurumunuzun konuya ne kadar profesyonel yaklaştığınızı gösterir.

Etkili Konuşma, İfade ve Hitabet

Konuşmanın hayatınızdaki yerini bir düşünelim…
İşinizde konuşmadan geçirdiğiniz bir gün aklınıza geliyor mu? Kimi zaman büyük bütçelerden pay koparmak için, kimi zaman satmak veya pazarlamak için, ikna etmek için, anlaşmak, uzlaşmak için…

Lider Yönetici Yolculuğu (Bire Bir Eğitim)

Sizi bir gelişim yolculuğuna davet ediyoruz. Yanınıza hiçbir şey almanıza gerek yok. İhtiyacınız olan her şeyi biz size vereceğiz.

Yazıyla Doğru İletişim

Günümüzde, internet kullanımının yaygınlaşmasıyla yazılı iletişimin de önemi git gide artmaya başladı. Birçok kişi iş yaşamında ve sosyal yaşamda konuşmak yerine yazılı iletişim unsurlarıyla (e-posta, kısa mesaj ve benzeri servisler) temas kurmayı tercih ediyor.

Ego-Drama!

Drama teknikleriyle ego, iletişim ve ilişki yönetimi üzerine çarpıcı, eğlenceli ve kısa sürede davranış değişikliği hedefleyen bir eğitim.

Ses Çıkart!

Ses çıkartmak doğanın insan bedenine verdiği en özel armağandır. Ses çıkartmak aynı zamanda yaşam içerisindeki varlığını ortaya koyarken kendimizi ifade etme araçlarının en güçlüsüdür. Kendimizi ifade ederken kullandığımız sesi tanımak ve güçlendirmek, bu aracı bilinçli kullanmamıza neden olacaktır.