IMG_1890 (3)

Didem ALPAYLI ERDOĞAN

Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalında tamamladıktan sonra aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri programında Doktora tez çalışmalarını halen sürdürmektedir. Kafkas Tebeşir Dairesi, Martı, Kuvayı Milliye, Sevdalı Bulut, Alacakaranlık, Antigone gibi oyunlarda rol almıştır. Nazım Hikmet Yaşamak adlı oyunun metin derlemesini ve yönetmenliğini üstlenmiştir.

Didem Alpaylı Erdoğan, Etkili Sunum Teknikleri ve İletişim başta olmak üzere, Doğru ve Etkili Konuşma, Eğitimcinin Eğitimi, Takım Çalışması, Drama Yolu ile Etkili İfade, Topluluk Önünde Konuşma – Hitabet, Stres Yönetimi konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermenin yanı sıra, Drama çalışmalarının iş hayatı ile harmanlandığı uzun süreli atölye çalışmalarını, kurumların tercihlerine göre tasarlayıp yönetmektedir.

2000-2010 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalında Öğretim Görevlisi olarak hizmet veren Erdoğan, Kişisel Gelişim eğitimlerini uzun yıllar Sinerji Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde vermiştir. Etkili Sunum, Stres Yönetimi, İletişim, İlişki Yönetimi ve Hitabet ile ilgili konferans ve seminerlerde de yer alan Erdoğan, 2010-2013 yılları arasında Dialog Anlatım İletişim bünyesinde görev almıştır.2015 yılı itibariyle Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde dersler veriyor ve The Brand Age dergisinde Motivasyon Stratejileri başlığı altında yazıları yayınlanıyor.

Türkiye’de Storytelling, Hikaye Anlatıcılığı kavramını iş dünyasıyla buluşturan eğitimlerin yaratıcısı ve ilk uygulayıcısıdır. 2015 yılından itibaren, yine yeni bir eğitim alanı olarak tasarladığı Dil Zekası (LQ) eğitimleri ile birçok farklı kurumla buluşmaya devam etmektedir.

 

Mete Darcan

Mete DARCAN

1978’de İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü bitirdi. Ardından Yeditepe Üniversitesi’nde Sanat Yönetimi Yüksek Lisansı’na (MBA in Arts Management) devam etti. 1999-2003 arasında TEB İletişim ve Yayıncılık A.Ş.’de yazar ve editör olarak görev aldı. 2003-2013 tarihleri arasında Dialog Anlatım İletişim A.Ş.’de eğitim yöneticisi olarak çalıştı. 1999’da Aydın Doğan Vakfı tarafından “En İyi Haber Röportaj” dalında ikincilik ödülüne layık görüldü. Amerika merkezli The Coaching Institude’dan Yaşam Koçluğu ve Takım Koçluğu sertifikaları aldı. İngiltere’de koçluk ve eğitici eğitimi üzerine workshop’lara katıldı. Dialog Anlatım İletişim’de görev aldığı süre boyunca birçok bireysel ve kurumsal eğitimin tasarımını, planlamasını ve uygulamasını yürüttü. Bu süre boyunca birçok tanınmış spiker, sunucu, spor spikeri ve oyuncunun yetişmesini ve mesleğe atılmasını sağladı.

2013 yılında bireylere ve kurumlara drama temelli eğitimler ve iletişim eğitimleri veren Diem Akademi’yi kurdu. Diem Akademi’de yöneticilik kimliğinin yanı sıra, Yazılı İletişim, Etkili Konuşma ve Hikaye Anlatıcılığı (Storytelling) eğitimlerinde görev almaktadır.

 

 

Şükrü Türen

Şükrü TÜREN

Şükrü Türen, Mimar Sinan Üniversite İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. 1977’den bu yana Şehir Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen olarak çalışıyor. Vişne Bahçesi, Üç Kızkardeş, Hortlaklar, Kral Lear, Moliere-Kara Komplo, Tartuffe, Huzur, Trolius ve Cressida, Hasır Şapka, Bizans Düştü, Hakimiyet-i Milliye Aşevi gibi birçok oyunda rol aldı.
Önce İnsan – Yılmaz Karakoyunlu, Tarla Kuşuydu Juliette! – Efraim Kishon, Othello, Coriolanus – Shakespeare oyunlarını yönetti.
2001 yılında Afife Jale En İyi Oyuncu ödülünü aldı. Uluslararası Tiyatro Enstitüsü (ITI) Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu. 2002 yılında İstanbul Şehir Tiyatrosu’nun Genel Sanat Yönetmeni oldu. 2006 yılında Eskişehir Şehir Tiyatrosu’nun Genel Sanat Yönetmeni oldu. Afife Jale Tiyatro Ödülleri jüri üyeliğinde bulundu.
Türen Yaşam Sanat Merkezi, Okan Üniversitesi ve Dialog Anlatım İletişim’de sanat, etkili konuşma vb. alanlarda eğitimler verdi. Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü hocalarındandır.
Gozde_Cetiner

Gözde ÇETİNER

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. 2007’den bu yana özel tiyatrolarda rol aldı. 2010 yılında Devlet Tiyatroları’nda görev yapmaya başladı. İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından 18. İstanbul Tiyatro Festivali için hazırlanan Matei Vișniec’in Çehov Makinası oyununda oynadı ve bu oyundaki Arkadina rolü ile 17. Afife Tiyatro Ödüllerinde yardımcı dalda yılın en iyi kadın oyuncusu ödülünü aldı. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra, birçok televizyon projesinde de yer aldı. 2007’den beri farklı eğitim kurumlarında eğitim veren Gözde Çetiner, 2009 yılında, Tiyatro Maan’ın düzenlediği ‘Stanley Allan Shermann ile Commedia dell’ Arte’ atölyesinde katılımcı olarak yer almış ve ses-beden çalışması deneyimlemiştir. ‘Öğretmen Gelişim Kampı’nda katılımcı olarak bulunarak eğitim deneyimini güçlendirmiştir. Diem Akademi’nin eğitmen kadrosunda yer alan Gözde Çetiner; Kişisel Farkındalık, Sunum, Hitabet, Hikaye Anlatıcılığı, Drama ve İletişim alanlarında eğitimler vermektedir. Bu alanlarda Türkiye’nin önde gelen birçok firmasına eğitim vermiştir ve bire bir danışmanlık yapmıştır. 

İlham ERDOĞAN

İlham Erdoğan, Saint Benoit Fransız Lisesi\’nden mezun olup, sadece 1 yıl süren Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü macerasının ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı’nda hem Lisans hem Yüksek Lisans eğitimi aldı. Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda oyuncu ve Beşiktaş Belediyesi Kültür Sanat Platformu’nda Tiyatro Koordinatörü olarak görev aldı.

Kurumların haricinde özel tiyatrolarda da rol aldı. Kurucuları arasında olduğu İstanbul Gölge Oyuncuları bünyesinde 2001-2008 yılları arasında, hem yurtdışında hem yurtiçinde birçok oyun sergilediler. Tiyatro Kutu ve Tiyatro Dialog bünyesinde sergilenen oyunlarda rol alan İlham Erdoğan 2000 yılından beri seslendirme sanatçılığı ve seslendirme yönetmenliği yapıyor. Truva, Acemi Prenses, Ocean Eleven, American Pie, Sixth Sense gibi filmlerden, Eti Crax, Transformers, Şimşek McQueen reklamlarından da anımsayacağımız bir ses olan İlham Erdoğan’ı, özellikle yetişkin TV izleyecileri İngiliz marjinal Şef Jamie Oliver’dan, çocuklar ise; Kung Fu Panda Po’dan biliyorlar. Tiyatro severler ise, İlham Erdoğan’ı 2017-2018 tiyatro sezonunda Aleksandar Popovski’nin yönettiği Bir Yaz Gecesi Rüyası oyununda izlediler.

 

 

 

 gul_sener_web 

Gül ŞENER

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin aynı bölümünde yüksek lisans yaptı ve Kültür-Sanat Ekonomisi alanında yazdığı teziyle mezun oldu. Yetenek Yönetimi alanında başladığı kurumsal hayatında kurum içi eğitimler verdi, yüzlerce adayla mülakatlar yapıp farklı hikayeler biriktirdi. Yetenek Yönetimi’nde geçirdiği üç yılın ardından kariyerine pazarlama alanında devam etti.

Şahika Tekand Studio Oyuncuları bünyesinde Performatif Sahneleme ve Oyunculuk eğitimi aldıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisans programını tamamladı. Çağdaş Drama Derneği bünyesindeki Drama Eğitmenliği/Liderliği programı kapsamında atölye çalışmalarına katılmaya devam ediyor.

Halen oyuncu olarak tiyatro çalışmaları olan Gül Şener, son olarak Dario Fo’nun Kadın Oyunları ile sahnedeydi.  Aynı zamanda, Yazılı İletişim, Kelimelerin Gücü, Sunum Teknikleri başlıklarında eğitmenlik faaliyetlerini sürdürüyor.

 

  erol foto

Erol DİNNEDEN

Görsel iletişim tasarımı, marka danışmanlığı ve dijital pazarlamada uzun yılların tecrübesini, 2009 yılından itibaren, kurucusu olduğu Adammarka şirketinde devam ettiren Erol Dinneden, aynı zamanda tasarladığı ürünler ve onların hikayesi ile birkaç sene üstüste Design Turkey ve Ambalaj Ayyıldızları’nda “en iyi tasarım” “yetkinlik” gibi birçok ödül de kazanmıştır.

Uzun yıllar Marka Direktörü olarak da görev yapan ödüllü hocamız ve Diem Akademi’nin yolları ise, “storytelling / hikaye anlatımı” konusunun birçok marka ile özdeş hale gelmesine paralel, “marka hikayeleri”, “pazarlamada hikayecilik” gibi konularındaki araştırma ve birikimlerini, kurumsal eğitimlerde de paylaşması sayesinde kesişti.

Erol Dinneden , kendi tasarımlarını yaparken, markaların hikayeleri oluştururken ilham aldığı birçok konuya vakıf olmasının kuvvetle muhtemelen en temel kaynağı; kitap okuma sevgisi. Sadece kitap okumuyor, kitap klübu sayesinde okuduklarını paylaşmayı ve tartışmayı da seviyor. Bütün bunlara ek olarak, dayanıklılık sporları, uzun mesafe koşu ve yüzme gibi sporların da istikrarlı ve güçlü bir sporcusu.

 

eren_balkan

Eren BALKAN

İlk Orta ve Lise eğitimini  FMV. Ayazağa Işık Lisesi’nde tamamladı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yüksek Lisansını Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Bölümü’nde tamamladı. On sene boyunca Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları, MSM Actor Studio, La Mamma Company Int.  gibi kurumlarda çeşitli oyunculuk atölyelerine katılıp, TV, sinema ve tiyatro eserlerinde oyuncu olarak çalıştı. Oyun çeviri ve düzenlemeleri dışında çeşitli kurumlar için de tercümeler yaptı. Yaratıcı metin yazarlığı ve haber editörlüğü görevlerinde bulundu. 2010 yılında X. Lions Direklerarası Tiyatro Ödülleri’nde, En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü alan Eren Balkan, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli oyuncu olarak çalışmaya devam etmektedir.

 

ozgun_akacca

Özgün AKAÇÇA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede Modern Dans bölümünde yüksek lisansa devam etti.

İBB Şehir Tiyatroları’nda Bir Yaz Gecesi Rüyası, Şahane Züğürtler, Hayal-i Temsil gibi oyunlarda ve birçok özel tiyatro grubunun oyunlarında oyuncu veya yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. Bunun yanı sıra sinema filmlerinde ve reklam filmlerinde de oyuncu olarak görev almakta ve seslendirme çalışmaları yapmaktadır.

Geleneksel Pantomimden Çağdaş Mim Sanatına, Şiirsel Beden, Doğal Sesin Özgürleşmesi, Fitzmaurice Ses Tekniği, Mekana Özgü Performans gibi atölye çalışmalarına katılarak birçok değerli yabancı eğitmenden eğitimler aldı.

İBB Şehir Tiyatroları Darülbedayi Atölyesi’nde Fiziksel Farkındalık, Performans Enerjisinin Keşfi ve Diksiyon eğitmenliği yapan Akaçça, Diem Akademi’de Etkili Konuşma, Sunum, Hikaye Anlatıcılığı vb. eğitimler vermektedir.

 

menekse_polatcan_serbest

Menekşe POLATCAN SERBEST

Menekşe POLATCAN SERBEST, 1976 doğumlu. İSTEK Bilge Kağan Koleji ardından Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü 1999’da bitirdi. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde İnsan Kaynakları üzerine master derecesi aldı. Halen İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ndeki doktorası yine insan kaynakları yönetimi üzerine devam ediyor.

2013 yılında Goldman Sachs ve Özyeğin Üniversitesi işbirliğinde yürütülen 10 Bin Kadın Girişimci Programına kabul edildi ve mezun oldu.

Yeditepe ve Bahçeşehir Üniversite’lerinde insan kaynakları ve işletme alanında ders verdi. 2008 yılında kurmuş olduğu Hümanist Kitap Yayınevi ile şirketlerle içerik ve kitap projeleri üretiyor. 2013 Ocak ayında kurduğu e-ticaret sitesi sadeceiyiler.com ile “sadece iyi” iş kitaplarını profesyonellerle buluşturuyor. Çeşitli iş dergilerinde kitap eleştirileri yayımlanıyor.

Menekşe POLATCAN SERBEST, Diem Akademi bünyesinde Kişisel Verimlilik, Sunum, Yazılı İletişim gibi alanlarda eğitimler vermektedir.

 

Mert_Kayhan 

Mert KAYHAN

Galatasaray Lisesi’nden mezun olan Mert Kayhan lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde birincilikle tamamlamıştır. Lisansüstü eğitim için Londra’dan davet alınca, uzun yıllar sürecek İngiltere yaşantısına adım atıp, İngiltere Dışişleri Bakanlığı bursuyla önce London School of Economics and Political Science’da yüksek lisansını, ardından Royal Holloway, University of London’da doktora çalışmalarını tamamladı. TESEV, Okan Üniversitesi, Nokta Dergisi, ARI Hareketi gibi kurum ve kuruluşlarda çeşitli görevlerde yer alan Mert Kayhan Londra’dan sonra İstanbul’da, Ankara’da ve Hollanda / Gröningen’de de çeşitli kurumlara ve yöneticilere proje bazında danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Diem Akademi ünyesinde verdiği eğitimler ve proje bazlı danışmanlık çalışmalarının yanı sıra, Bahçeşehir Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans dersleri vermektedir. Çeşitli mesleki kuruluşların yanı sıra, Galatasaraylılar Derneği, Galatasaray Spor Kulübü ve Turkish Friends of the LSE üyesidir.

 

Atilla_Gundogdu

Atilla GÜNDOĞDU

İstanbul doğumlu olan Atilla Gündoğdu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Opera Bölümü mezunu olup, altı yıllık üniversite eğitimi boyunca MSGSÜ Devlet Konservatuarı yapımı olan, Yekta Kara’nın Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) sahneye koyduğu Otto Nicolai’in “Windsdor’un Şen Kadınları” adlı operasında rol aldı; yine MSGSÜ yapımı olan, Yekta Kara´nın bu defa Süreyya Operasında sahneye koyduğu G.Puccini´nin “Gianni Schicchi” operasında Betto rolünü seslendirdi . 2009 ve 2010 yıllarında “Schubertiade” başlığı altında verdiği solo resitallerin ardından, kendisinin yazdığı “Sessiziz” adlı oyunu Gençmaan ekibiyle birlikte Tiyatro Maan’da sahneye koydu. Aynı yıl Tiyatro Maan´da, Dilruba Saatçi´nin sahneye koyduğu “Üç Kuruşluk Mahalle Dersleri” oyununda rol aldı. Bu sırada opera şarkıcılığı üzerine Kai Wessel ve Amelie Felle ile masterclass çalışmaları yaptı. Yine 2010 yılında Koroporte isimli topluluğa katıldı ve topluluğun “Peer Gynt”, “Ninnari Ninniler” ve “Şehrazat” adlı oyunlarında Devlet Senfoni Orkestrası,İstanbul Klarinet Korosu eşliğinde rol aldı. 2011 yılında Yekta Kara´nın sahneye koyduğu “Figaro´nun Düğünü” operasında Figaro rolünü seslendirdi. Borusan Filarmoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Tekfen Filarmoni Orkestası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ,MSGSÜ Senfoni Orkestrası, Camerata Saygun, İstanbul Klarinet Korosu gibi orkestralar ve Gürer Aykal, Marcello Rota, Antonello ALLEMANDI, Zbigniew Preisner, Serdar Yalçın ,Deniz Sever, Erdem Çöloğlu gibi orkestra şefleri ile korist ve solist olarak çalışmıştır. Solo performanslarının yanı sıra, 2016 yılı itibariyle Fazıl Say’ın kurucusu ve genel sanat yönetmeni olduğu Nazım Hikmet Korosu’nda yer alıyor.

 

 

caglayan_kent_ergonul

Çağlayan KENT ERGÖNÜL

1975 yılında Ankara’da doğdu. Lise öğrenimini Ankara Yikseliş Koleji’nde tamamlayan Ergönül, aynı yıllarda Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından şan ve sahne sanatları eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden 1997 yılında mezun oldu.  Hürriyet Gazetesi ve Hürriyet Dergi Grubu’nda muhabir ve editör olarak 6 yıl görev aldı.  Halkla ilişkiler sektörüne 1999 yılında IMAGE Halkla İlişkiler’de Medya Temsilcisi olarak adım atan Ergönül,  daha sonra Tribeca İletişim Danışmanlık’ta Medya Direktörü ve Bersay İletişim Danışmanlık’ta Proje Yönetmeni olarak görev aldı.  2002 yılında aynı zamanda müşterisi olan Koç Holding Vehbi Koç Vakfı’na Kurumsal İletişim Müdürü olarak transfer olan Ergönül, vakfın stratejik iletişim stratejisinin oluşturulması sürecini yönetti. 2004 yılında Address İletişim Danışmanlık’ı kuran Ergönül,  uzun zamandır yerli ve yabancı birçok üst düzey yöneticiye medya ve ilişki yönetimi eğitimi veriyor.