Sıcak bir temmuz günü Esan çalışanlarıyla Yazılı İletişim eğitiminde biraraya geldik.

Eczacıbaşı grubuyla yaptığımız Sahnedeyim eğitimleri çerçevesinde topluluğa bağlı birçok firmanın çalışanlarıyla tanışma şansımız oldu. Bu vesileyle grup bünyesindeki farklı firmalarla da farklı eğitimlerle buluştuk. Esan da Eczacıbaşı’nın madencilik firması. Tuzla’daki firma merkezinde Yazılı İletişim başlığı altında eğitmenimiz Mete Darcan bir eğitim verdi.

Yazılı İletişim eğitimleri son yıllarda artan oranda rağbet görüyor. Kurum içi ve kurum dışı iletişimde e-posta kullanımı yaygınlaştıkça en büyük iletişim kazaları yazılı iletişim kaynaklı olmaya başladı. Eğitimlerimizde her zaman dediğimiz gibi, en tehlikeli iletişim yöntemi yazılı iletişimdir. Bu iletişim türünde duyguların anlaşılmasının çok güç olduğu için, yanlış anlaşılmalara çok müsaittir.

Esan’la yaptığımız eğitimde yazılı iletişimi nasıl daha verimli, gerçek amacı olan bize zaman kazandırmaya uygun ve mesajımızı doğru verebileceğimiz şekilde yapabileceğimiz üzerine konuştuk.

Yazılı iletişim alanında Diem Akademi’yi tercih eden ve bizi firmalarında misafir eden Esan yöneticilerine teşekkür ederiz.

yazılı iletişim eğitimi

No Comment

Comments are closed.