Profesyonel iş yaşamı içinde günlük koşturmacalar arasında insanın zaman zaman gözden kaçırdığı bazı gizli kahramanlar vardır. Binlerce insanın aynı anda giriş çıkış yaptığı, aracını park ettiği, asansörlerini kullandığı, yemek yediği plazalarda her şeyin yolunda gitmesini sağlayan kahramanlar…

Biz geçtiğimiz cumartesi günü bu kahramanlarla tanışma şansını yakaladık. Ümraniye taraflarında çalışıyorsanız ya da oralardan geçerken mutlaka görmüşsünüzdür, üzerinde ERGO yazan bir plaza var. İşte o plaza Akkom Plaza 2. Blok binası. O ve civardaki Akkom’a bağlı diğer bir plazanın yönetimini üstlenen Cessas Plaza Yönetimi’nin çalışanları cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz eğitimin konuklarıydı.

cessas_egitim_1

Onlar eğitimin konuklarıydı ama biz onların konuklarıydık. Bu yazın klasiği haline gelen aşırı yağışlı bir cumartesi sabahı Akkom Plaza’ya geldik. 09:30’da başlayacak eğitim öncesi, o gün iş günü olmamasına karşın katılımcılarımız sorumluluk gereği binanın kritik noktalarını aşırı yağışın etkilerine karşı kontrol etmek zorundaydı. Eğitim öncesinde otoparklar, elektrik panoları vb. yerler gözden geçirildi ve 19. kattaki eğitim salonunda buluştuk.

Katılımcılarımızın temel görevi, basit bir tanımla binada her şeyin yolunda olmasını sağlamak. Plazada çalışan 2700 kişinin huzurunu ve güvenliğini tesis ederek onlara güzel, yaşanır bir iş yeri sunmak. Bunu yaparken elbette teknik beceri kadar bina sakinleriyle iyi bir iletişim kurmak da önemli.

İşte biz Diem Akademi olarak bu noktada devreye girdik. Zaten işlerini layığıyla yapmakta olan bu ekibin bina sakinleriyle ve kendi içlerindeki iletişim becerilerini en üst seviyeye çıkarmak için bir günlük çalışma gerçekleştirdik. Bunu yaparken hem kendi iletişim stillerini tanıma olanağı sunduk hem de farklı kişilerin ne kadar çeşitli iletişim yöntemlerinin olabileceğini hep beraber gördük.

cessas_egitim_2

Müşteriyle doğru iletişim, hizmet sektörünün ayrılmaz bir parçası. İşimiz ne kadar teknik olsa da, bunu ne kadar iyi yapıyor olursak olalım, ifade biçimimiz, davranışlarımız, zor anlardaki tavırlarımız bir anda her şeyi tersine çevirebilir.

Umarız bundan sonra Akkom Plaza’da farklı firmalarda çalışan 2700 kişi, Cessas’tan aldıkları profesyonel yönetim hizmetinden çok daha memnun olarak iş hayatlarını sürdürürler. Önümüzdeki günlerde Cessas ile eğitimlerimiz farklı katılımcı grupları (güvenlik, temizlik vb) ile devam edecek. Bu konuda Diem Akademi’yi tercih ettikleri için kendilerine teşekkür ederiz.

 

No Comment

Comments are closed.