Pfizer aşı grubunun Hayat Var temalı dönem toplantısına “Hikayelerde Hayat Var” eğitimimizle katıldık.

Türkiye’de kurumlara yönelik eğitim şeklinde Storytelling yani Konuşmada Hikaye Anlatıcılığı ve Doğaçlama eğitiminin öncülüğünü yapan Diem Akademi, Didem Alpaylı Erdoğan eğitmenliğinde Pfizer ile işbirliğini Gaziantep’te sürdürdü.

 IMG_1754 IMG_1748 IMG_1759

Konuşmak, topluluğa hitap etmek, sunum yapmak veya bir kişiyi ikna etmek… Tüm bunlar için bugüne kadar dendi ki, ne söylediğiniz değil nasıl söylediğiniz önemli. Ama biz diyoruz ki, hayır, nasıl söylediğinizden ziyade akılda ne kaldığı önemli.

Storytelling yöntemi ile konuşmalar, hikayelerle ve metaforlarla zenginleşiyor, akılda kalıcılığı artıyor, duygulara hükmediyor.

Artık hiç kimse salt bilgi duymak istemiyor. Bilgi her yerde, elimizin altında. Bilgiye ulaşmak artık çok kolay. Bize bilgiden fazlası lazım. İnandırmak, ikna etmek, etki yaratmak için duyguları harekete geçirmek lazım.

IMG_1765   IMG_1768   IMG_1773

 

Bu gerçeği çok iyi gören Pfizer yöneticileri, geçen sonbahardan bu yana, ekiplerini Storrytelling eğitimi ile daha başarılı birer konuşmacı haline getiriyor.

Mayıs ayının başında Pfizer’le son çalışmamızı Gaziantep’te gerçekleştirdik. Verimli geçen iki günlük eğitim sonrası katılımcılar, duygulara hükmeden, her saniyesi can kulağıyla dinlenen ve hafızalara yer eden sunum performanslarına imza attılar.

Storytelling konusunda Diem Akademi’yi tercih eden Pfizer’e teşekkür ediyoruz. Yeni eğitimlerle yolumuza devam ediyoruz…

No Comment

Comments are closed.