Bir çoğumuz zevkle dinlediğimiz hikayelerle büyümüşüzdür. Belki yine bir çoğumuz aynı hikayeleri şimdi kendi çocuklarımıza anlatıyoruz. Edebiyattaki yeri kadar konuşmada da önemli bir yeri var artık hikayelerin günümüzde…

Eğitim Tarihi: 01-02 Aralık 2018

Eğitim Saatleri: 09:00 – 16:30

Eğitim Süresi: 2 Gün

Eğitim Yeri: Mercure Istanbul Otel Altunizade

Eğitim Ücreti: 16 Kasım 2018’e kadar indirimli 650 TL + KDV, 17 Kasım 2018’den sonra 750 TL + KDV

Eğitmen: Didem Alpaylı Erdoğan

Hikaye_Anlaticiligi_Duyuru_01021218

Bu Eğitimi Neden Almalıyım?

Teknolojinin hızla ilerlemesinin büyük bir dezavantajı olarak karşımıza çıkan konsantrasyon sürelerinin kısalması problemi özellikle, görüşmelerde, toplantılarda, sunumlarda, hitabetin her alanında konuşmacıyı “sıkıcı olmamalıyım” düşüncesine itse de bireyler bunun çözümünü bulmakta zorlanıyorlar. Eğer hedefiniz kısalan konsantrasyon süreleri içinde akılda kalmasını istediğiniz mesajı sağlamlaştırmaksa tercihiniz bu eğitim olmalı.

Eğitimin İçeriğinde Neler Var?

Bu eğitim, sıkıcı, monoton, renksiz olmasından çekinilen aktarımların, tıpkı bir çocuğun bir hikaye dinleme şevkindeki gibi bir etkiyle renklendirilebilmesi için,  Drama’nın doğaçlama tekniklerinden faydalanarak herkesin içindeki “Anlatıcı”yı açığa çıkarmayı hedefler.  İş hayatındaki birçok hitabet gerektirecek durum için avantaj sağlayacak bu eğitimde değinilen konulardan bazıları:

Yaratıcı olunur mu doğulur mu?

İletişimde Monolog-Diyalog kullanımı ve Linguistik Aktivite nedir?

Konuşmada Linguistik Aktivite geliştirilebilir mi?

Supleksler neden gereklidir?

Hangi durumlarda Supleksler devreye girmelidir?

Konuşmada Doğaçlama nasıl yapılır?

Hikaye nasıl kurgulanır?

Konuşmada metafor kullanımı ve hikayeyi konuşmaya entegre etme.

Bu Eğitim Bende Ne Fark Yaratacak?

Daha önce etkili konuşma veya sunum üzerine eğitimler almış olabilirsiniz veya olmayabilirsiniz. Her iki eğitim tipinde de genel olarak “ne” anlatacağınız değil, “nasıl” anlatacağınız üzerinde durulur. Bu elbette gereklidir ancak, en az bu kadar önemli başka bir şey vardır ki: akılda bırakmak istediğiniz nedir? Konuşmanız ya da sunumunuz bittikten sonra akılda kalanlar sizin ana mesajınız dışında kalan birçok şeyse sunumunuz pek de başarıya ulaşmış sayılmaz. İşte bu eğitim, size akılda bırakmak istediğiniz mesajı sağlamlaştırma gücü verecek.