Önemli olan nasıl söylediğiniz…

Elbette bu kadar klişe bir giriş yapmayacağız. “Ne söylediğiniz değil, nasıl söylediğiniz önemlidir” gibi bir iddiamız yok. Aksine, ne söylediğiniz gayet önemli. Biz, ne söylediğini bilenlere, söylediklerini nasıl daha iyi söyler konusunda yol göstermek istiyoruz.

Hızlı Bilgiler:

Eğitim Tarihi: 16-17 Ocak 2016

Eğitim Süresi: 2 gün (14 saat)

Eğitim Saatleri: 09:30 – 17:30

Eğitim Yeri: Diem Akademi / Kalamış

Eğitim Ücreti: 550 TL + KDV

Eğitmen: Şükrü Türen, Didem Alpaylı Erdoğan, Vedide Gözde Başaran vb.

etkili_ifade

Bu Eğitimi Neden Almalıyım?

Konuşmanın hayatınızdaki yerini bir düşünün. İşinizde konuşmadan geçirdiğiniz bir gün aklınıza geliyor mu? Ya da evde, ailenizle, eşinizle, arkadaşlarınızla, çocuğunuzla… Kimi zaman büyük bütçelerden pay koparmak için, kimi zaman satmak veya pazarlamak için, kimi zaman sevginizi ifade etmek için, kimi zaman güldürmek eğlendirmek için, ikna etmek için, anlaşmak, uzlaşmak için… Konuşmak hayatın vazgeçilmezidir. Vaktin az, her bir sözcüğün çok kıymetli olduğu günümüzde neden azıyla yetinesiniz? En güçlü iletişim becerinizi geliştirmek ve en iyi biçimde kullanmak sizin elinizde. Biz size sadece bu gücü kullanmak için yol göstereceğiz, hepsi bu…

Eğitim İçeriğinde Neler Var?

Eğitimde üzerinde durulan konular arasında şunlar sayılabilir: Ses ve nefes çalışmaları, nefesi doğru kullanmak, nefes ile heyecanı kontrol etmek, artikülasyon çalışmaları, diksiyon, telaffuz, fonetik, entonasyon, tonlama, vurgulama çalışmaları. Bu becerileri kullanarak daha anlaşılır, net ve etkili konuşma. Supleks (yani hazırcevaplık), anlatım becerisi, yaratıcılık, topluluk önünde konuşabilme becerisi.

Bu Eğitim Bende Ne Fark Yaratacak?

Yukarıda belirttiğimiz gibi artık hepimizin vakti az, meşguliyeti çok. Konsantrasyon sürelerimiz çok kısa. Hiç kimse birbirini dinlemek ya da anlamak için çaba sarf etmek istemiyor. Hal böyleyken siz, anlaşılma çabanızı karşı tarafın insafına bırakmamalısınız. Bu eğitim sizde öncelikle “dinlenir” olmayı, anlattıklarınızla “akılda kalır” olmayı sağlar. Bunu yaparken aynı zamanda topluluk önünde “heyecan kontrolü” sizin elinizde olur. Tüm bunların yanı sıra hem iş hayatında hem de sosyal yaşantınızda “güzel konuşan” bir kişi olarak tanınmanıza olanak verir.

Elbette iki günlük bir eğitim bunların sadece bir başlangıcıdır. Her katılımcının eğitimde gösterdiği performans birbirinin aynı olmayacaktır. Ancak, bu iki günde öğrendiklerinizi geliştirmek, sürekli çalışmak sizin elinizde. Öncelikli hedefimiz sizin gelişime açık yönlerinizi fark etmenizi sağlamak ve bunları adım adım daha iyiye taşımak. İlerleyen zamanlarda sunum becerisi, drama, beden anlatımı vb. gibi farklı eğitim başlıklarıyla gelişiminizi destekleyebilirsiniz.

Gelişim için bir adım atmaya hazırsanız sizi Diem’e bekliyoruz.